Nasza Historia

Poniżej umieszczamy naszą historię. Napisana jest w formie retrospekcji i widziana oczyma osoby trzeciej. Natkniecie się na wiele niejasnych wątków, które będziemy rozszerzać w następnych wpisach.

Zachęcamy Was również do komentowania, które jest świetnym sposobem interakcji między nami, a Wami.


Opowiem Ci pewną historię, która niektórym może  się wydawać niczym z filmów. Jednak dla osób piszących do niej scenariusz – są  to cudowne sceny dopełniające każdego nich z osobna.

Internet – wirtualna przestrzeń, która jest jak tuziny książek z różnorodnymi informacjami oraz jak impreza, na której poznają się zróżnicowane grupy i pojedyncze osobniki gatunku Homo Sapiens .

W tym wirtualnym obszarze znalazły się również dwie osoby, z różnych krańców Polski. Znajomość rozpoczęła namolna małolata. Początkowo osobnik płci męskiej niechętnie, a nawet z wrogością podchodził do dziewczyny, jednak były tego powody. Chłopak ten miał w tamtym czasie problem egzystencjalny tyczący swojej osoby, co wywierało wpływ na Jego relacje z otoczeniem oraz postrzeganie  świata.

Owej małolacie zależało na tej ‘’Postaci’’ z nie do końca  wiadomych dla Niej przyczyn  – gdzieś w głębi, że jest do Niej podobny pomimo toczącej się walki z samym sobą.

Punktem zaczepienia w tej walce stały się osoby, zdarzenia, miejsca i inne czynniki, które pomogły Mu odnaleźć siłę i wiarę we własne możliwości. Stopniowo zaczął na nowo poznawać samego siebie .

Z  upływem czasu konsekwencja i upór dziewczyny zaczęły przynosić efekty, zaczęła się budować miedzy Nimi wież.

Światłowodami wędrowały rozterki, przemyślenia – myśli tyczące ich samych, otoczenia czy poglądów. Wymieniali się tym wszystkim, z różnym natężeniem zaufania.

Śmierć najważniejszej osoby dla dziewczyny – wielki ból i żal, który przelewała na wirtualny papier. Dawało Jej to poczucie swoistego ukojenia. Wpłynęło to także na znajomość z Przyjacielem, coraz bardziej się rozumieli. Zaczynali dostrzegać, że podobnie myślą i postrzegają świat – uczą się od siebie wzajemnie.

Przemyślenia, rozterki dotyczące rożnych sfer życia,  sukcesy i upadki, zwykła  codzienność popołudniami i wieczorami wędrowały przez setki kilometrów – docierając do celu wracając z powrotem, z innym ładunkiem emocjonalnym.

Pobyt  dziewczyny w szpitalu – Jej dłuższy sen niż zazwyczaj i lęk Przyjaciela o Jej stan. Po tym czasie uświadomili sobie jeszcze mocniej jak bardzo są dla siebie ważni i ile dla siebie znaczą.

Co pewien czas pojawiał się pomysł wyjścia poza internetową przestrzeń, lecz ta myśl nie  wchodziła w czyn, z różnych powodów Dziewczyna musiała o to walczyć.

Po kilku latach spotkali się.

Miasto na wschodzie kraju, dworzec kolejowy, przywitanie się… i cisza, wymiana spojrzeń – baczna obserwacja siebie nawzajem.

Jadąc tam wiedziała jaki jest, była świadoma Jego słabych stron, jednak wyjście poza wirtualną przestrzeń, zderzenie się z fizyczną rzeczywistością było dla Niej trudnym i bardzo emocjonalnym przeżyciem. W głowie tysiące pytań,  dni wielkiej ciszy.

Pierwszego dnia poszli na spacer. Najpierw plac zabaw tuż koło Jego domu – huśtawka i lecące w gorę, ku niebu tysiące myśli. Następnie Bystrzyca, rwący potok i malownicze bulwary. Kolejnego dnia, miejsce śmierci tysięcy ludzi – Majdanek, tam nikt  nie musiał nic mówić.

Kilka dni pobytu i powrót do swojego życia. Jednak problemy w Jej rodzinnym domu  sprawiły, że po krótkim czasie wróciła do cudownego miasta i niezwykłego Przyjaciela.

Pytania, które miała w głowie zaczęły znajdować odpowiedź – dawał ją czas lub też odpowiadał na nie chłopak.

Gra w  pytania – pytanie  za pytanie, gdzie niema  pytań bez odpowiedzi. Stopniowo otwierali się przed sobą na nowo poznając się z innej bogatszej z perspektywy. Wyjazd, który dopełnił znajomość powoli dobiegał końca. Jedna osoba w  pociągu, druga na peronie – niemiłe uczucie pustki..

Dwa miasta, dwoje ludzi – połączonych ze sobą myślami. Zarówno u Niego jak u Niej kłębiło się uczucie, którego pierwsze nie było pewne, a drugie nie chciało go czuć tocząc walkę z samą sobą. Jednak z czasem to uczucie nabierało siły i wyraźniejszych barw.

Wrzesień, koło godziny 19.30 – posłaniec przyniósł czerwone róże owinięte zieloną  tkaniną. W środku bilecik:

Robię pierwszy, przemyślany krok. Następny niech należy do Ciebie.

Po pewnym czasie, z obu stron padły najważniejsze słowa w Ich Życiu – Kocham Cię. Od tamtego momentu każde spotkanie, każdy czas spędzony razem dawał i daje głębie tego wyznania. Zaś kochającą się Parę wzmacnia dając siłę, która służy Im do dążenia ku wspólnym celom i pokonywania wyzwań, które przed nimi stoją .

30 Komentarze

 1. AgataOdpowiedz8 czerwca 2015 o 03:12 

  Niesamowite… 🙂 W niezwykły i ciekawy sposób napisane.
  Jakbym cofnęła się w czasie gdy w podobny sposób poznałam mojego (niestety) byłego chłopaka.
  Życzę Wam szczęścia i nieustającej miłości:)

  • Łukasz i EwelinaOdpowiedz8 czerwca 2015 o 09:36 

   Dziękujemy 🙂 tego samego życzymy Tobie.

 2. emailOdpowiedz8 czerwca 2015 o 15:00 

  wow! Niech Was Bóg błogosławi! On ma dla Was świetny plan, czytajcie Biblie razem 🙂 Bog Was kocha

  • marioOdpowiedz12 sierpnia 2015 o 01:29 

   My heart is happy, when I’m reading this… Jestem wszym freind’em 😉

 3. AnkaOdpowiedz23 czerwca 2015 o 16:56 

  Czy można prosić o Wasz adres mejlowy, aby się skontaktować?

 4. monikaOdpowiedz23 czerwca 2015 o 20:33 

  Piękne. Życzę Wam szczęścia i dobrych ludzi na Waszej drodze 🙂

 5. AjOdpowiedz24 czerwca 2015 o 05:49 

  Właśnie zobaczyłem was w TV. Kocham was

 6. PawełOdpowiedz24 czerwca 2015 o 08:22 

  Extra, oby więcej takich troje jak Was dwoje 🙂 Sam jestem po MPD może w trochę lepszej “kondycji” niż Łukasz ale to taka uroda MPD. Ja zawsze i wszędzie na ulicy, w pracy, w sklepie w kolejce, gdziekolwiek powtarzam każdemu że ” JA JESTEM CHORY NA NOGI NIE NA GŁOWĘ”. Niestety trudno to trochę dociera do ludu. Owszem jak trzeba, jak trzeba … potrafię się rozpychać łokciami bo inaczej to by ludzie z kopytami zjedli albo “ZALITOWALI SIĘ NADE MNĄ NA ŚMIERĆ”. Jak trzeba potrafię przepuścić kogoś np:w kolejce, bo mu się gdzieś spieszy, dziecko płacze itp. Nie cierpię litości a “NADGORLIWOŚĆ JEST GORSZA OD FASZYZMU” Jak potrzebuję pomocy to naprawdę umiem o nią poprosić a ta nadgorliwość tylko utrudnia. Teraz i tak już jest o niebo albo dwa nieba lepiej niż za ciężkiej komuny gdy byłem małym dzieckiem ( urodziłem się w 1975 w tym roku skończę 14 lat :))) ). W większości wymarły ( daj im Panie Boże niebo ) babuszki co się musiały obejrzeć choć widziały mnie codziennie bo inaczej nie byłoby o czym plotkować i dzień nie byłby zaliczony. Swoją drogą trzeba mieć JAJA żeby pójść na spacer na Majdanek !!! Czasem fajnie jest umieć pomilczeć we dwoje we własnym towarzystwie. Pozdrawiam i do Przodu POLSKO !!!!

  • Łukasz i EwelinaOdpowiedz26 czerwca 2015 o 13:21 

   Hehehe 😀 prezentujesz super postawę! Szybko byśmy znaleźli swój język 🙂 Pozdrawiamy i ściskamy Cię mocno!

 7. Anna FurmanOdpowiedz24 czerwca 2015 o 15:27 

  Jesteście wspaniali jestem zachwycona waszą miłością.Na świecie brakuje takich ludzi Wy walczycie o to aby inni ludzie w końcu zrozumieli,że istnieje prawdziwa miłość.Brak mi słów by określić dobroć i piękno Waszych serc.Życzę Wam z całego serca wszystkiego dobrego 🙂

 8. PaulinaOdpowiedz25 czerwca 2015 o 12:07 

  Życzę wam szczęścia 😉

 9. KamilOdpowiedz29 czerwca 2015 o 01:08 

  Witam,
  obejrzałem reportaż o Was w tv. Miło zobaczyć ludzi takich, jak Wy (choć nie jesteście pierwszą “taką” parą, którą znam). W dzisiejszych czasach może szczególnie potrzebny jest taki przykład.
  Ja też jestem osobą mocno niepełnosprytną i także studiuję m.in. filozofię;) Prowadzę bloga, paru osobom się nawet podoba.
  Serdecznie Was pozdrawiam i życzę wytrwałości. Mam nadzieję, że Polska jeszcze o Was usłyszy – np. przy okazji Ślubu;)
  k.

 10. MaciekOdpowiedz7 lipca 2015 o 16:46 

  Witam 🙂 Właśnie oglądałem program interwencja.Wielki szacunek dla Was.Życzę wam spełnienia wszystkich marzeń 🙂 To jest właśnie prawdziwa miłość 🙂

 11. MarlenaOdpowiedz7 lipca 2015 o 20:13 

  Widziałam dziś w tv reportaż o Was!Jesteście wspaniali!!!Aż mi się łezka w oku zakręciła.Zyczę dużo szczęścia 😉

 12. MartinezOdpowiedz8 lipca 2015 o 01:21 

  Zdecydowanie było warto :} Piękna historia. Życzę dużo zdrówka!

 13. JustynaOdpowiedz8 lipca 2015 o 03:23 

  Trafiłam na waszą stronę poprzez tv 🙂
  Najpierw pomyślałam że jesteś szalona 😀 Potem słuchając twoich wypowiedzi pomyślałam że jesteś bardzo silna, i odważna! Szczerze, i z serca podziwiam was oboje.
  Życzę wam wszystkiego dobrego, wpadnę od czasu do czasu poczytać 🙂
  Pozdrawiam Justyna

 14. MarcinOdpowiedz8 lipca 2015 o 03:44 

  I ja też się dołączam do komentarza własne przed chwilą w Polsacie 2 widziałem reportaż to widać że Pani (Bez obrazy), EWELINKA taka otwarta, rozgadana, która otwarcie o tym w reportażu mówiła że tylko pogratulować jej otwartości.Ja też jestem trochę podobny do Łukasza z tego względu ze jestem Niepełnosprawni intelektualne, bo też jestem uczestnikiem terapii zajęciowej dla osób Dziecięcym Porażeniem Mózgowym i Życzę Wam WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO♥♥♥

  • Marcin z WrockaOdpowiedz8 lipca 2015 o 04:50 

   i jeszcze takie małe sprostowanie dotyczącego tego zdania “Zatem jeśli ktoś z Was chce się wbić na parapetówę…” To ja z miłą chęcią. Ale według mnie skoro odważnie tak o tym piszecie tzn. że jesteście dobrymi, otwartymi osobami. Ale chyba macie świadomość tego że większość a może nieliczni będą chcieli wpaść. Nie wiem czy rozumiecie co mam na myśli pisząc o tym ale już sam nie wiem czy dobrze ująłem to.
   Ps. Pozdrowienia z Wrocławia

 15. Michał Marek AntczakOdpowiedz2 sierpnia 2015 o 00:01 

  Cześć,

  widziałem waszą historię w TVPINFO i musze przyznać, że naprawdę prawdziwa miłość istnieje. Wasza sytuacja mnie porusza, ponieważ też jestem niepełnosprawnym młodym człowiekiem chodzący o chodziku i mówiącą mniej lub bardziej wyraźnie. Jestem teraz na etapie poszukiwania swojej drugiej połowy i myślę, że to jest trudne wyzwanie, ale patrząc na was jest to bardzo realne. Myślę, że dla was życie jest piękne ale trudne w tym kraju. Ze względu na warunki wyemigrowałem do Niemiec. Chylę czoło przed wami i podziwiam ciebie Ewelina, że nie bałaś się zakochać w takim człowieku mimo tych “trudności” Życzę wam wszystkiego najlepszego i tak dalej trzymać! ????

 16. marioOdpowiedz12 sierpnia 2015 o 01:32 

  My heart is happy, when I’m reading this… Jestem wszym freind’em 😉

 17. BasiaOdpowiedz15 sierpnia 2015 o 00:10 

  Hej bączki 🙂 Trzymam kciuki

 18. patrycjaOdpowiedz17 października 2015 o 17:13 

  niesamowie milosci i szczescia zycze

 19. MałgorzataOdpowiedz12 grudnia 2015 o 19:45 

  wasza historia jest piękna sama też jestem na wózku mam MPD.Jestem mężatką.Ale nasze rodziny nas nie wspierają

 20. KarolinaOdpowiedz23 grudnia 2015 o 14:30 

  Niepełnosprawność nie znaczy, że trzeba rezygnować z miłość:) jestem osobą niepełnosprawną i z mężem również połączyły nas światłowody;) znamy się “od matury” i już 10 lat jesteśmy razem, a 3 lata po ślubie. Decyzja, żeby podjąć walkę, o to żeby być razem była najlepszą naszą decyzją. Radosnych Świąt!:)

 21. POLAOdpowiedz23 stycznia 2016 o 12:25 

  Większość par tak zaczyna… Zycze by finisz byl rowniezprzyjemny?

 22. Patrycja LubaszewskaOdpowiedz1 maja 2016 o 16:09 

  witam was kochani!
  jesteście niesamowici <3
  sama jestem osobą niepełnosprawną i wiem czym jest strach, obawa, lęk
  jesteście niesamowici! zazdroszczę wam 🙂

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.